Váš DÔCHODOK

Bohatstvo nestojí na tom aké je veľké, ale ako Vám pribúda.

Na dôchodok sa môžeme pozerať 2 pohľadmi. Pozitívne aj negatívne. Pozitívne je, že budeme mať viac voľného času a negatívne, že ak sme sa nestihli pripraviť finančne, tak málo peňazí.

Ten kto sa spolieha iba na štát, spolieha sa na istotu nízkeho dôchodku.

Pri poistení úmrtia, si kryjeme to, keď tu raz nebudeme, aby naši najbližší mali zmiernené následky tohto problému. Keď tu však budeme, dožijeme sa dôchodkového veku, budeme dostávať o veľa menej, oproti tomu na, čo sme boli zvyknutí. Tak spôsobíme problém sebe aj tým blízkym. Preto sa treba baviť aj o riziku dožitia sa dôchodku.

Myslíme si, že aj jeseň nášho života môže byť dôstojná, a preto je potrebné začať myslieť na ňu, čo najskôr a pripraviť si svoju vlastnú rentu na dôchodok a nespoliehať sa na štát.

Čas je náš najväčší priateľ, ale aj nepriateľ, keď ho už nemáme. Čím skôr začneme odkladať na tento účel, o to menšia čiastka to môže byť, čím neskôr o to väčšia, aby sme dosiahli požadovanú súkromnú rentu.

Veď nikde nie je napísané, že nemôžete odísť do dôchodku napríklad aj v 55 roku života a užívať si život, radosť z vnúčat a podobne.

Naše služby pre Vašu spokojnosť

Starobné dôchodkové sporenie

II.pilier dôchodkového zabezpečenia je pre vás zaujímavý hlavne z toho pohľadu, že časť vašich odvodov si posielate sami sebe na vlastný účet, ktorý vám spravuje vami ...

Doplnkové dôchodkové sporenie

III.pilier dôchodkového zabezpečenia motivujúci zamestnávateľov prispievať svojim zamestnancom na dôchodok a zamestnancov sporiť si týmto spôsobom nakoľko majú viacero výhod prečo sa im to vyplatí. Za ...

Indexové fondy ETF

Ako hovorí jeden z najbohatších mužov planéty Warren Buffet, akciový trh bol navrhnutý na presun peňazí od aktívnych investorov k trpezlivým. Pri investovaní do indexových fondov ETF sa ...

Podielové fondy

Ak máte veľa peňazí, tak môžete špekulovať, ak máte menej, tak nesmiete, a ak nemáte, tak musíte, hovorí stará poučka investora, my povieme, že začať ...

Zlatý depozit

Behom finančnej revolúcie, podvodov, špekulácií, krachu trhu, depresií alebo menovej krízy nedochádza k ničenie bohatstva. Ono sa iba presúva! Otázka je či smerom k vám ...

Nechať svoje budúce finančné zabezpečenie v rukách štátu je rovnaké, ako najať si účtovníka, ktorý je vášnivý gambler.

- Robert Kiyosaki

Súvisiace články

Partnerstvo s FINPO MB
Sme iní ako ostatní. Preto s nami zarobíte viac !

Na rozdiel od mnohých spoločností vo FINPO MB pracujete v prvom rade sami na seba. Žiadny MLM systém, spolupráca s FINPO MB je založená na agentúrnom modeli, v ktorom máme rovnaké podmienky pre všetkých. Nepotrebujete žiadne vstupné investície. Pridajte sa k nám do tímu a učte sa od najlepších.

investicia do zlata
Investície do zlata ochránia váš majetok v každom čase

Zlato je kov cenný od svojho objavenia a uchováva si svoju hodnotu počas celých dejín. Nie je isté akou menou sa bude v budúcnosti platiť, aké bude rozdelenie sveta alebo aké akcie budú v kurze. Jedno je ale isté, peniaze investované do zlata sa skrátka nikdy nestratia.

Prečo pri hypotéke zvoliť dlhú fixáciu aj splatnosť?

Ak je niečo výhodné, netreba čakať, kým sa to stane menej výhodným. Tak by sa dala charakterizovať súčasná situácia na hypotekárnom trhu. Aktuálne máme jedny z najnižších úrokov na hypotékach aj v rámci Európy. Pri správnom nastavení je možné mať nízke splátky a nemusíte obmedziť životný štandard.

Máte otázky ohľadne financií? Neváhajte sa nás spýtať!

Bývanie, auto, investovanie, sporenie na dôchodok a mnoho ďalších finančných výziev. To všetko sú otázniky, ktoré potrebuje riešiť ako jednotlivec, prípadne celá rodina. Najvýhodnejšie a aj najlacnejšie je komplexné zastrešenie financií. Preto sme sa rozhodli spolu s našim tímom vydať cestou celistvej starostlivosti o financie, ktorú predstavuje aj redizajn našej web stránky.

Spolupracujte s nami. Získate čas aj peniaze

Koľkokrát ste si už v živote povedali, že by ste na niečo chceli mať čas, ale máte veľa práce. Alebo naopak ste mali čas, ale chýbali vám financie, aby ste si voľný čas užili. Toto boli časté dilemy aj našich spolupracovníkov. Avšak vytvorili sme model spolupráce, vďaka ktorému majú na svoje sny a život čas aj peniaze. Ak chcete vedieť, ako je to možné, čítajte ďalej.

Kde sporiť a investovať v súčasnosti ?

Desaťročia boli ľudia naučení investovať a sporiť si prostredníctvom bankových a poistných produktov, ako sú vkladné knižky, termínované vklady, stavebné sporenie a kapitálové poistky. Neskôr prostredníctvom investičného životného poistenia a podielových fondov a teraz sa stále viac objavujú aj iné možnosti, asi najviac sa hovorí dnes o drahých kovoch a kryptomenách, špeciálne o investičnom zlate a bitcoine. O tejto téme sme sa rozprávali

gtag('config', 'UA-51673540-1');